Hoppa till sidans innehåll

Info inför Lag-SM Ungdom

23 APR 2019 11:51
  • Uppdaterad: 23 APR 2019 11:51

Arrangemanget
 
Som ni kanske redan sett på vår hemsida är det rekorddeltagande inför helgens Lag-SM Ungdom och att vi kommer att spela på alla hallens 12 banor ända till 17.00 på söndag:
http://www.tabybadminton.se/Nyheter/Senastenytt/LottningenklartillLag-SMUngdom-rekorddeltagande/

Det betyder att vi behöver ännu mer hjälp under helgen från er föräldrar för att rodda ihop hela arrangemanget 

Bifogat är aktuellt schema på hur/när ni är inbokade att hjälpa till (Efter vad ni mailat till mig)

Kan ni kolla att det är ok och även meddela mig så fort som möjligt när ni mer kan hjälpa till. All hjälp är välkommen.!!!
Vi behöver att några som är inbokade på lördag förmiddag flyttar till kvällen. Kvällspasset slutar 21.00


Tävlingsinfo till alla spelare 
Ni skall spela alla matcher i klubbtröja
Det kommer inte att vara någon invigning eftersom alla lag startar olika tider.
Poolspel på lördag, alla lag kommer även att spela slutspel/eller placeringsmatcher på söndag
Klubben bjuder alla lagledare och spelare på mat en gång på lördag och en gång på söndag. Lagen äter gemensamt.
Om någon är sjuk eller skadad - hör av er snarast till er respektive lagledare + Peter (070-544 82 42)
Vi ber alla spelare och föräldrar att läsa igenom vad som gäller inför helgens tävling:
  
Våra Lag:

U13 lag 1

Samling 11.00, lagledare Larry Li (076-823 70 93)

Matchtider poolspel på lördag: 12.00 och 16.30  

Isak Erliksson

Christoffer Boman

David Axelsson

Anton Nilsson

Sofia Strömvall

Jenny Tuvesson

Filippa Wetterborn

 

U13 Lag 2

Samling 08.00, lagledare Gustav Strömvall  (070-730 32 90)
Matchtider poolspel på lördag: 09.00, 16.30
 Etienne Neuber (Spelar ej lördag)
 Philip Quan
 Anton Holmlund
 Freja Winge
 Felicia Wu
 Linnea Bornefalk
Reserv vid sjukdom skada på lördag: Bowen Yan
 
 U15
Samling 09.30, lagledare Boxiao Pan (073-083 22 32)
Matchtider poolspel på lördag: 10.30, 13.30, 18.00
 Eric Ramstedt
 Deepak Pillai
 Alvin Breitholtz
Calle Mustonen
Alix Nordström
 Linn Adolfsson-Funk
 Cajsa Liljeblad
 
 U17 Lag 1
Samling 09.30, lagledare Emil Johansson (070-714 09 18)
Matchtider poolspel på lördag: 10.30, 15.00, 19,30
 Emil Söderdahl
 Ludwig Axelsson
 Kim Linell
 Miranda Johansson
 Julia Tuvesson
 Elin Boman
 Linnea Eriksson
 
 U17 Lag 2
Samling 09.30, lagledare Ashwathi och Maria P (073-398 88 61, 070-049 97 90)
Matchtider poolspel på lördag: 10.30, 18.00
 Erik Regnér
 Axel Björkenheim
 Victor Morskogen
 Malin Mustonen
 Lovisa Neuber
 Linn Wennersten 
Alexandra Winge
 
 
Skribent: Peter Axelsson
Epost: This is a mailto link

 

Här finner ni info samt anmälan till badminton- och squashskolan!

 

 

Bokning av banor

Logga in med din epost och ditt lösenord nedan.

Medlemmar har fått mail med inloggningsuppgifter, saknar du detta använder du "glömt lösenord" - länken nedan.

Email:
Lösenord:
 
1:a gången?
Registrera HÄR!
Som ny spelare registrerar du dig som Strötidsspelare. Välkommen att kontakta oss på email: This is a mailto link om du önskar bli medlem! 

Sponsorer

 

peab


 

 

  

Forza logo

 

Logo blå-svart

 

 

images[2]


sparre


tandlakargruppen

 

 

 

 


 

 

Postadress:
Täby BM - Badminton
Täby RacketCenter, Flyghamnsvägen 16
18364 Täby

Kontakt:
Tel: 087565094
E-post: This is a mailto link

Se all info