Hoppa till sidans innehåll

Seriespel 24:e Oktober

02 OKT 2020 13:21
  • Skapad: 02 OKT 2020 13:21

Uttagning Nat serien 24:e Oktober

 

Div 1 i Kista

Lördag 24:e Oktober

09.00             Täby-Kista

15.00             Täby-Bromma

 

Lagledare: Emil Johansson 070-714 09 18, Boxiao Pan 073-083 22 32

This is a mailto link

Trupp

Boxiao Pan, Emil Johansson, Josh Langley, Ludwig Axelsson, Emil Söderdahl, Elin Boman, Miranda Johansson, Lovisa Neuber

Domare: 1 i truppen skal vara domare och står då över en match. Lagledare bestämmer
Reserver:



Div 2 i Täby

Lagledare: Mikael Mustonen 072-205 00 00
Lördag 24:e Oktober

10.00             Täby- Norrköping

16.00             Täby-Södermalm
Trupp
Eric Ramstedt, Deepak Pillai, Victor Morgskogen, Filip Pol, Malin Mustonen, Linnea Eriksson, Alexandra Winge

Reserv:
Viktor Ramstedt
Max Svenander
Sofia Strömwall

Jenny Tuvesson

Div 4 i Uppsala
Lördag 24:e Oktober
12.00             Täby-Team Norrbotten

17.00             Täby-Södermalm

Lagledare:
Tor Nordström 070-856 78 50, Sven Hagström 070-495 62 55

Trupp

Calle Mustonen, Axel Björkenheim, Sebastian Läth, David Axelsson, Eteinne Neuber,Linn Wennersten, Jennifer Hagström, Alix Nordström
Reserver:

1.David Lundström

2.Tobias Enholm

3.Isak Erliksson

4.Christoffer Boman

5. Simon Svenburg

6. Joacim Hagström

1.Linn A-Funk

  • Alla skall spela i klubbtröja
  • Vänligen bekräfta snarast till er respektive lagledare att ni är med
  • Ang samlingar , resor och om ni blir sjuka kontaktar ni också respektive lagledare 

    OBS! Vid ej bekräftelse senast den 17:e Oktober(en vecka innan) tas man med automatik bort och en reserv tar platsen.

 

/ Peter & Mattias

 

Skribent: Peter Axelsson
Epost: This is a mailto link

 

Här finner ni info samt anmälan till badminton- och squashskolan!

 

 

Sponsorer

 

peab


 

  

Forza logo

 

images[2]


sparre

 

 

 

 


 

 

Postadress:
Täby BM - Badminton
Täby RacketCenter, Flyghamnsvägen 16
18364 Täby

Kontakt:
Tel: 087565094
E-post: This is a mailto link

Se all info